Co je STC

Studentské trenérské centrum (STC) je prestižní rozvojový program společnosti Microsoft pro nadané středoškolské studenty, jeho cílem je příprava budoucích specialistů a vedoucích pracovníků se zaměřením na informační technologie.

STC na SPŠ a VOŠ Chomutov

Od roku 2015 se naši studenti angažují v prestižním rozvojovém programu společnosti Microsoft – Studentské trenérské centrum (STC). Cílem tohoto programu je příprava budoucích specialistů a vedoucích pracovníků se zaměřením na informační technologie.

První ročník

První rok se studenti naučí do hloubky pracovat s kancelářským balíkem Office, jehož znalost poté mohou stvrdit mezinárodně uznávaným certifikátem Microsoft Office Specialist (MOS). Zároveň se studenti učí efektivně komunikovat, prezentovat, rozvrhnout si čas (time management) a také řídit tým. Tyto znalosti využijí ve své spolupráci se Vzdělávacími centry Microsoft Partners in Learning, kde mají mimo jiné šanci vyzkoušet si roli lektora na oficiálních školeních Microsoftu. O velkých prázdninách probíhá Letní škola STC – několikadenní událost plná workshopů, přednášek a týmové práce přímo v budově českého Microsoftu v Praze. Studenti STC mají možnost setkat se s inspirativními osobnostmi, podívat se na zajímavá místa a získat profesní zkušenost na stáži v Microsoftu.

Druhý ročník

Ve druhém roce si student zvolí, podobně jako na naší škole, konkrétní zaměření – software nebo podnikové technologie. STC je zakončeno absolventskou prací. Ti nejaktivnější mají šanci získat pozvánku k členství v prestižním programu pro vysokoškolské studenty – Microsoft Student Partner (MSP). Studenti STC získají nové vědomosti, cenné zkušenosti, nová přátelství a lepší start do budoucí kariéry. Zapojení do programu trvá ideálně od druhého do posledního ročníku střední školy, výjimky jsou však možné dle individuální domluvy.