SPŠ a VOŠ Chomutov
no image

Honza Balšán, obor S

S nadhledem musím říci, že vybrat si obor S je správnou volbou. Není to sice žádná procházka růžovým sadem, ale opravdu se to vyplatí, ať už z hlediska uplatnění na trhu práce, nebo z hlediska zajímavosti. Jako student ČVUT FS mohu s klidným svědomím říci, že pokud se pilně věnujete studiu, tak Vám to přinese takové znalosti, díky kterým pro Vás ani VŠ nebude ničím extrémně složitým. Vyzkoušel jsem již i pár firem, a co se týče využití v pracovním nasazení, tak i v tomto ohledu jsou studenti SPŠ Chomutov velmi solidně připraveni.

Honza Balšán, obor S
no image

Martin Heřmánek, obor E

Na Střední průmyslové škole v Chomutově jsem studoval obor Silnoproudá elektrotechnika. Nyní jako student vysoké školy FEL ZČU mohu říct, že mě průmyslovka skvěle připravila a předala potřebné znalosti a zkušenosti k dalšímu studiu. Díky výborné vybavenosti a technické úrovni elektrotechnických laboratoří mi byla umožněna i praktická výuka, která mi pomohla lépe porozumět elektrotechnickým zákonům a principům. Myslím si, že na naší škole lze dosáhnout vynikajícího technického základu a pohledu na techniku jako takovou.

Martin Heřmánek, obor E
no image

Milan Hotovec, obor V

Jmenuji se Milan, aktuálně studuji obor Informatika na FAV v Plzni, díky střední škole jsem se naučil základy programování, které jsem si mohl dál rozšiřovat a jak vytvářet odborně referáty, které nyní využívám na praktických cvičeních.

Milan Hotovec, obor V
no image

Petr Stašek

Již na základní škole jsem měl jasno, jakou specializací budu pokračovat. Specializace Automatizační systémy se pro mne postupem času stala spíše koníčkem než "povinnou" školní docházkou. Díky škole jsem se mohl zúčastnit soutěže Technowizz pro společnost AGC. Baví mě programování mikrokontrolérů, PLC i počítačových aplikací v jazyce C#. Základy programování, znalostí elektroniky a automatizace jsem získal právě díky SPŠ Chomutov. Záleží na každém z Vás, jak se získanými znalostmi naložíte.

Petr Stašek
no image

Michal Ciesla

Pro mne jako člověka s velkou zálibou v počítačích byla tato škola jasnou volbou a také jakousi osobní výzvou - dostat se do světa elektroniky i jinak než skrze software. Kromě toho, že jsem si elektroniku oblíbil také fyzicky, dostal jsem se hlouběji do světa programování a tvorby webových projektů, kteréžto zatím existují dva, jeden z nich jako multifunkční službu pro neziskovou organizaci. Jako tanečníka mne velmi překvapil kladný přístup vedení školy k veškerým sportovním aktivitám, podpora a bezproblémové uvolňování z výuky při tanečních soutěžích a i podpora v dalších mimoškolních aktivitách.

Michal Ciesla
no image

Robert Tongel

K tvorbě webových stránek a programování jsem si našel cestu hlavně díky škole a ochotě učitelů, kteří se mnou neztratili trpělivost a pomáhali mi se v mém oboru zdokonalovat. Střední průmyslová škola v Chomutově mi dala výborný základ pro překonání všech problémů ve světě IT.

Robert Tongel
no image

Jarda Šlajcher

Rozhodoval jsem se mezi gymnáziem a školou s technickým zaměřením. Po zvážení pro a proti jsem dospěl k závěru, že na gymnázium nechci, hlavně proto, že navazuje na základní školu a vše bude docela stejné. Chtěl jsem změnu. Zaměřit se spíše na určitý obor, než studovat komplexně předměty, které mě bavit nebudou. Když jsem se rozhodl, že chci na technickou školu, tak jsem neváhal a SPŠ a VOŠ Chomutov byla jasná volba. Teď, když se ohlédnu, bylo to místy těžké, ale ty hodiny učení a dojíždění určitě stály za to.

Jarda Šlajcher
no image

Daniel Bosilkov

Mé jméno je Daniel Bosilkov a studuji Informatiku na FAV v Plzni. Díky SPŠ jsem se naučil jak zpracovávat různé elaboráty a dokumentace z programů a získal důležité základy do programování a sítí, které teď mohu rozšiřovat na vysoké škole.

Daniel Bosilkov
Velikost textu
Vysoký kontrast