SPŠ a VOŠ Chomutov
Student průmyslovky se stal členem prestižního programu firmy Microsoft

Student průmyslovky se stal členem prestižního programu firmy Microsoft

Ve středu 17. prosince 2014 se student naší školy Jindřich Richter (2.B) velice úspěšně zúčastnil celostátního finále nominačních bojů o post ve Studentském trenérském centru (STC), jehož třetí ročník bude zahájen na počátku roku 2015 v centrále českého Microsoftu v Praze. Finálovému klání předcházel výběr z registrovaných studentů na internetu a obhajoba před porotou v krajském kole v Litoměřicích (9.12.2014).

» FOTOGALERIE

Ve finále obstál v konkurenci téměř 60 talentovaných studentů z celé ČR, zúročil svoji svědomitou a cílevědomou přípravu a porota ho vybrala do týmu účastníků STC. Členy poroty při 8-10minutovém pohovoru s uchazeči zajímala jejich motivace, ovládání anglického jazyka, stávající znalosti, všeobecný rozhled a spousta dalších informací, podle nichž si dokreslovali obrázek o jednotlivých studentech.
Studentské trenérské centrum (STC) je intenzivní rozvojový program pro studenty organizovaný společností Microsoft. Jeho členové mají v průběhu dvou let šanci zdokonalit své technické i měkké dovednosti a získat tak lepší start do života i profesní kariéry. Zúčastňují se výjimečných akcí, setkávají se s inspirativními osobnostmi, získávají první zkušenosti na stáži ve společnosti Microsoft. Připravují se na absolvování mezinárodně uznávaných certifikací Microsoft (např. Microsoft Office Specialist v oblasti kancelářských aplikací, dále v oblasti vývoje software a podnikových technologií). Uvedené certifikace mohou významně pomoci jejich držitelům v přijímacím řízení na VŠ nebo při hledání zaměstnání. Druhý ročník jejich členství je zakončen praktickou absolventskou prací a získáním certifikátu o úspěšném absolvování tohoto prestižního programu.
Cílem programu STC je příprava budoucích specialistů a vedoucích pracovníků se zaměřením na informační technologie. Nejaktivnější absolventi pokračují ve spolupráci s Microsoftem a získávají pozvánku k členství v dalším prestižním programu – Microsoft Student Partner (MSP), který je určen pro studenty VŠ.
Blahopřejeme Jindrovi k jeho zisku členství v STC a přejeme mu hodně dalších úspěchů na poli informačních a komunikačních technologií.

Příspěvek připravil: Mgr. Rudolf Naxer

Velikost textu
Vysoký kontrast