Sportovně turistický kurz – Machův Mlýn 2014

216

Ve dnech 22. –  26.6. 2014 se v prostoru Chomutov – Machův mlýn uskutečnil další ročník Sportovně turistického kurzu pro žáky druhých ročníků. Kurz je zaměřen na cyklo respektive pěší turistiku, hry v přírodě a další volnočasové sportovní aktivity. Již po čtvrté jsme zvolili Machův mlýn nedaleko známého hradu Krakovec, kde jsme dlouhodobě spokojeni.

» FOTOGALERIE

Ve výsledku si troufám říci, že se nám kurz vydařil. Velmi důležité je vždy počasí. S výjimkou jednoho dne nepršelo, teploty byly pro naši činnost (kromě koupání) téměř ideální. Podmínky v Machově mlýně jsou pro sportovní kurz velmi příznivé, spokojeni jsme byli s kuchyní. Co je však nejdůležitější, vrátili jsme se v pořádku, bez jediného vážnějšího úrazu.  Poznali jsme kus krásné české krajiny a snad jsme se při tom i bavili...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Prváci na bowlingu

prvaci-na-bowlingu-26-6-2014-052

Poslední den před vysvědčením se rozhodli studenti několika tříd průmyslovky poměřit své síly a dovednosti v atraktivní sportovní disciplíně – bowlingu. Jako první se dostavily do bowlingové haly na Březenecké v Chomutově třídy 1.A a 1.B, po jejich odchodu následovaly další.

» FOTOGALERIE

Každá třída vytvořila skupinky, v nichž si studenti na jednotlivých drahách zasoutěžili. Pro některé z nich byly začátky těžké, ale postupně získali potřebný odhad síly a směru a své výkony vylepšili, o striky skutečně nebyla nouze. Bez ohledu na výsledky se shodli na tom, že to byla po celoročním plnění výkonů z atletiky, plavání, gymnastiky a kolektivních sportů jistě vítaná změna.
(foto – Jindřich Richter – 1B )

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Exkurze v TGCZ

TGCZ 2

V rámci projektu ”Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje” se žáci naší školy, třídy S3, spolu s žáky ZŠ Březenecká účastnili 24. 6. 2014 exkurze ve firmě Toyoda Gosei Czech, s.r.o. v průmyslové zóně v Klášterci nad Ohří.

» FOTOGALERIE

Před samotnou exkurzí halou II byli žáci v krátké prezentaci seznámeni s historií firmy TGCZ, s tím, že firma vyrábí součástky do automobilů světových značek: Toyota, Peugeot, Citroen, Opel, Suzuki, Subaru, Fiat, Mercedes, Ford, Honda, Nissan a dalších a především s výrobním programem haly II, pro kterou v roce 2005 získali certifikaci ISO/TS 16949 v souvislosti s výrobou volantů, airbagových modulů a funkčních dílů pro automobilový průmysl a ISO 14001/EMS, systém environmentálního managementu dovolující vývoj a výrobu volantů, airbagových modulů a fu...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Exkurze ve firmě PULS

IMAG0508

Ve čtvrtek 26.6.2014 se v rámci projektu ”Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje” uskutečnila s žáky třídy A3 a vybranými žáky ze ZŠ Na Příkopech exkurze do firmy Puls investiční, s.r.o.

» FOTOGALERIE

Účastníci exkurze se dozvěděli o historii a současnosti firmy a jejich produktech. Nejzajímavější částí exkurze byla vlastní prohlídka provozu s vysvětlením používaných technologií.  Jsme rádi, že jsme mohli žákům ukázat firmu, která není jen pouhou „montovnou“, ale má i vlastní vývoj a ve které je zaměstnána spousta absolventů naší školy. Akce se vydařila a doufám, že přispěje ke zvýšení zájmu žáků o  studium technických oborů. Děkujeme všem, kteří pomáhali připravit a zrealizovat tuto exkurzi a těšíme  se na další spolupráci...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Exkurze v elektrárně Tušimice II.

DSC_0326

Dne 25.6.2014 se v rámci projektu”Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje” (r.č. projektu CZ 1.07/1.1.00/44.0005) se zúčastnilo 33 žáků SPŠ a VOŠ Chomutov a ZŠ Chomutov, Březenecká  odborné exkurze v nejmodernější tepelné elektrárně Tušimice II. skupiny ČEZ, a.s.

» FOTOGALERIE

V průběhu exkurze byli žáci formou přednášky a následující prohlídkou výrobních prostor elektrárny seznámeni s postupem výroby elektrické energie v tepelné elektrárně a jejím vlivem na životní prostředí.

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Průmyslováci již opustili školní lavice

planetarium-most-25-6-2014-009

Zatímco druháci vyrazili na týden na cykloturistický kurz, opustili studenti 1. a 3. ročníků v posledních dnech školního roku budovu školy a účastní se celé řady aktivit souvisejících se školními vzdělávacími plány: odborných exkurzí, sportovních aktivit nebo také návštěvy planetária.

» FOTOGALERIE

Třída 1. B zavítala ve středu 25. června do mosteckého planetária, aby zhlédla program „Sluneční soustavou krok za krokem“. Na počátku své „cesty vesmírem“ museli studenti nejprve zdolat 102 schody vedoucí do kopule planetária, dále úspěšně zodpověděli všetečné dotazy pracovníka planetária týkající se astronomie a poté sledovali přibližně hodinový program určený pro středoškoláky...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Projekt: Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje – ZŠ Chomutov, Na Příkopech 20.6.2014

Cílem projektu je rozvoj a zvýšení kvality počátečního vzdělávání v oblasti přírodovědných a technicky zaměřených oborů.  Projekt je především zaměřen na propagaci, podporu a zkvalitnění vzdělávání žáků v Ústeckém kraji v návaznosti na aktuální požadavky potencionálních zaměstnavatelů, ale také na další rozvoj znalostí a dovedností žáků. Jedná se o komplexní podporu vzdělávání technického a přírodovědného směru.

» FOTOGALERIE

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/44.0005

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Přípravný kurz žáků prvních ročníků školního roku 2014/2015

Matematické kuriozity

Vážení rodiče a přijatý žáku na SPŠ CV,

dovolujeme si Vám touto formou nabídnout vstupní dvanácti (čtrnácti) hodinový přípravný kurz matematických a fyzikálních znalostí a praktických početních dovedností žáků ZŠ potřebných pro snadnější průběh studia odborných předmětů v prvním ročníku naší školy.

Kurz bude zahájen ve středu 27.8.2014 v 8:00 hodin v budově SPŠ a VOŠ Chomutov (Školní 50 – učebna 301) a pokračovat bude do čtvrtka 28.8.2014 (11:15,v případě volby čtvrtého modulu M3 13:00/15:00, přesné časové a obsahové rozvržení kurzu na jednotlivé dny bude oznámeno, s ohledem na počet přihlášených žáků, při zahájení kurzu).

Každý účastník musí mít s sebou psací potřeby, kalkulačku (pro SŠ – zlomky, goniometrické, exponenciální a logaritmické funkce) a M-F...

PŘEČTĚTE SI VÍCE