Sport a TvS – informace pro závěr roku 2014

TvS:
Tento čtvrtek 27.11 – termín pro doplnění Skoku vysokého – 14.15  v tělocvičně školy. Pozor – pouze jeden termín!
5.12. – termín pro doplacení zálohy LVZ Pec pod Sněžkou !!

Śkolní turnaje:
4.12. (čtvrtek) – Vánoční turnaj – futsal – XI.ročník
18.12. (čtvrtek) – Vánoční turnaj – florbal – XI.ročník
                             – podrobnosti na nástěnce před vchodem do tělocvičen
Reprezentace školy:
Okresní kola
4.12. – Silový čtyřboj Kadaň – p.uč. Koubová
11.12. – Florbal – Chomutov- p.uč. Kouba
17.12. – Volejbal – Chomutov- p.uč. Kouba

učitelé TvS

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Krajské kolo v plavání SŠ – 4. místo

DSCN1988

Ve středu 19.11. 2014 se naši žáci zúčastnili Krajského kola v plavání družstev středních škol. V časných ranních hodinách vyrazili, pod vedením paní učitelky Koubové a společně s výpravou děvčat chomutovského gymnázia, směr Litoměřice. Borci nám rozhodně ostudu neudělali, když obsadili konečné čtvrté místo za prvním Gymnáziem Ústí nad Labem, druhou ESOZ Chomutov a třetím Gymnáziem Žatec.

» FOTOGALERIE

Od třetí příčky náš tým dělily pouhé čtyři body! Závodů se zúčastnilo 8 chlapeckých a 5 dívčích družstev. Jen pro zajímavost, děvčata chomutovského gymnázia ve své kategorii zvítězila a postoupila do celostátního kola. Gratulujeme děvčatům i paní učitelce Hyjánkové.

Velmi pozitivně hodnotíme skutečnost, že hned tři z z šestice našich plavců jsou žáky prvn...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Logická olympiáda 2014 – krajské kolo

Logická olympiáda

Dne 7.11.2014 proběhlo v Ústí nad Labem krajské kolo Logické olympiády za účasti 46 žáků středních škol. Naší školu reprezentovali úspěšně tři studenti. Vynikajícího úspěchu dosáhl Jakub Černý z V4, který obsadil 4. místo a postoupil do celostátního kola, které proběhne 1.12.2014 v Míčovně Pražského hradu. Další dva studenti Jan Podmanický (31.-34. místo) a Milan Borový (bez umístění) statečně bojovali a jsou příslibem do dalších ročníků, neboť se jedná o studenty 2., resp. 1. roč.
Studentům děkujeme a Jakubovi přejeme hodně úspěchů v celostátním kole.

Příspěvek připravila Mgr. Irina Tichá

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Připomenutí historických výročí

_DSC0456

Žáci naší školy si v uplynulých dnech připomněli několik významných historických mezníků moderních dějin.
Mimo jiné i v době svého volna se aktivně zúčastnili pietních aktů u příležitosti vzniku ČSR (28. 10.) a pádu komunismu (17. 11.).
Položením květin také uctili 11. 11. památku Dne válečných veteránů.

» FOTOGALERIE

U příležitosti 25. výročí Sametové revoluce se pro žáky všech druhých ročníků uskutečnila beseda s panem Pavlem Pabiánem, který se žákům snažil i na svých životních osudech přiblížit, jak se žilo obyčejným lidem v době socialismu.
Všem účastníků patří poděkování za příkladnou reprezentaci školy.

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Výstava For Energo 2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V úterý 18.11.2014 se v rámci projektu ”Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje” uskutečnila s žáky třídy A4 a vybranými žáky ze ZŠ Na Příkopech prohlídka mezinárodního veletrhu „For Energo“, zaměřeného na oblast elektrotechniky, automatizace, energetiky a elektroniky.

» FOTOGALERIE

Studenti tak měli možnost na jednom místě nejen vidět průmyslové zařízení z uvedených oblastí, ale některé komponenty o kterých se většinou zatím jen učili, si také prakticky vyzkoušet. K vidění byly i velmi zajímavé projekty studentů z vysokých škol. Například tým ze Západočeské univerzity  ukázal stylový elektromotocykl ve stylu chopper s označením Blue Elyctra...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Projekt: Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje – ZŠ Školní 18.11.2014

SL738417

Cílem projektu je rozvoj a zvýšení kvality počátečního vzdělávání v oblasti přírodovědných a technicky zaměřených oborů.  Projekt je především zaměřen na propagaci, podporu a zkvalitnění vzdělávání žáků v Ústeckém kraji v návaznosti na aktuální požadavky potencionálních zaměstnavatelů, ale také na další rozvoj znalostí a dovedností žáků. Jedná se o komplexní podporu vzdělávání technického a přírodovědného směru.

» FOTOGALERIE

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/44.0005

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Ohlédnutí za společenským večerem

Společenský večer 2014-158

S menším zpožděním z důvodu úpravy fotografií z uvedené akce ještě jednou naposledy informujeme, že dne 1.11. 2014 v rámci oslav 140. výročí založení školy proběhl kromě dne otevřených dveří i společenský večer v Městském divadle v Chomutově.
Krátce po 19 hodině byl zahájen studentskou hymnou v podání pěveckého sboru Aurum pod vedením Magdy Martincové, který v průběhu večera ještě jednou vystoupil se svými písněmi, a poté následoval projev ředitele školy Ing. Jana Laciny.
Celým večerem zdařile provázel zkušený moderátor Lukáš Budai, náš absolvent, a k poslechu i tanci hrála skupina Metrum.

» FOTOGALERIE

Během večera vedení školy ocenilo významné pedagogy z let nedávno minulých a předalo jim malou pozornost a pamětní list.
Dále všichni hosté také zhlédli ukázk...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Divadelní představení v Mostě

IMG_20141111_110959

Dne 11. listopadu všichni žáci 3. ročníků zhlédli divadelní představení na Malé scéně v mosteckém divadle Osudy dobrého vojáka Švejka.
Musíme všechny účastníky pochválit za hojnou účast, vhodné společenské oblečení i slušné chování nejen při samotném představení.
Haškův Švejk byl Michalem Pětíkem zdramatizován velmi hezky, žáci se po celou dobu představení bavili vtipnými texty v obecné češtině, kdy herci nejednou zavítali i do samotného publika. Celé představení bylo také vhodně a výstižně doplněno dobovými písněmi.
Ještě jednou děkujeme všem za účast a těšíme se na další představení třeba i s Klubem mladého diváka.

PŘEČTĚTE SI VÍCE