0

Zápis do 1. ročníku na VOŠ

Dne 1. 9. 2014 od 10:00 se koná zápis do 1. ročníku na Vyšší odbornou školu Chomutov. Zápis je povinný pro studenty budoucí třídy  B1h.
Studenti   přinesou  ke kontrole ” Rozhodnutí o přijetí na VOŠ”  a občanský průkaz.

PŘEČTĚTE SI VÍCE
0

Zápis do 2. ročníku na VOŠ.

Dne 1. 9. 2014 od 9:00 se koná zápis do 2. ročníku na Vyšší odbornou školu Chomutov. Zápis je povinný pro studenty budoucí třídy  B2h.
Studenti přinesou ke kontrole “Výkaz o studiu ve vyšší odborné škole”.

PŘEČTĚTE SI VÍCE
0

Zápis do 3. ročníku na VOŠ

Dne 29. 8. 2014 od 9:00 se koná zápis do 3. ročníku na Vyšší odbornou školu Chomutov. Zápis je povinný pro studenty budoucích tříd B3h a B3t.
Studenti přinesou ke kontrole “Výkaz o studiu ve vyšší odborné škole”.

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Sportovně turistický kurz – Machův Mlýn 2014

216

Ve dnech 22. –  26.6. 2014 se v prostoru Chomutov – Machův mlýn uskutečnil další ročník Sportovně turistického kurzu pro žáky druhých ročníků. Kurz je zaměřen na cyklo respektive pěší turistiku, hry v přírodě a další volnočasové sportovní aktivity. Již po čtvrté jsme zvolili Machův mlýn nedaleko známého hradu Krakovec, kde jsme dlouhodobě spokojeni.

» FOTOGALERIE

Ve výsledku si troufám říci, že se nám kurz vydařil. Velmi důležité je vždy počasí. S výjimkou jednoho dne nepršelo, teploty byly pro naši činnost (kromě koupání) téměř ideální. Podmínky v Machově mlýně jsou pro sportovní kurz velmi příznivé, spokojeni jsme byli s kuchyní. Co je však nejdůležitější, vrátili jsme se v pořádku, bez jediného vážnějšího úrazu.  Poznali jsme kus krásné české krajiny a snad jsme se při tom i bavili...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Prváci na bowlingu

prvaci-na-bowlingu-26-6-2014-052

Poslední den před vysvědčením se rozhodli studenti několika tříd průmyslovky poměřit své síly a dovednosti v atraktivní sportovní disciplíně – bowlingu. Jako první se dostavily do bowlingové haly na Březenecké v Chomutově třídy 1.A a 1.B, po jejich odchodu následovaly další.

» FOTOGALERIE

Každá třída vytvořila skupinky, v nichž si studenti na jednotlivých drahách zasoutěžili. Pro některé z nich byly začátky těžké, ale postupně získali potřebný odhad síly a směru a své výkony vylepšili, o striky skutečně nebyla nouze. Bez ohledu na výsledky se shodli na tom, že to byla po celoročním plnění výkonů z atletiky, plavání, gymnastiky a kolektivních sportů jistě vítaná změna.
(foto – Jindřich Richter – 1B )

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Exkurze v TGCZ

TGCZ 2

V rámci projektu ”Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje” se žáci naší školy, třídy S3, spolu s žáky ZŠ Březenecká účastnili 24. 6. 2014 exkurze ve firmě Toyoda Gosei Czech, s.r.o. v průmyslové zóně v Klášterci nad Ohří.

» FOTOGALERIE

Před samotnou exkurzí halou II byli žáci v krátké prezentaci seznámeni s historií firmy TGCZ, s tím, že firma vyrábí součástky do automobilů světových značek: Toyota, Peugeot, Citroen, Opel, Suzuki, Subaru, Fiat, Mercedes, Ford, Honda, Nissan a dalších a především s výrobním programem haly II, pro kterou v roce 2005 získali certifikaci ISO/TS 16949 v souvislosti s výrobou volantů, airbagových modulů a funkčních dílů pro automobilový průmysl a ISO 14001/EMS, systém environmentálního managementu dovolující vývoj a výrobu volantů, airbagových modulů a fu...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Exkurze ve firmě PULS

IMAG0508

Ve čtvrtek 26.6.2014 se v rámci projektu ”Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje” uskutečnila s žáky třídy A3 a vybranými žáky ze ZŠ Na Příkopech exkurze do firmy Puls investiční, s.r.o.

» FOTOGALERIE

Účastníci exkurze se dozvěděli o historii a současnosti firmy a jejich produktech. Nejzajímavější částí exkurze byla vlastní prohlídka provozu s vysvětlením používaných technologií.  Jsme rádi, že jsme mohli žákům ukázat firmu, která není jen pouhou „montovnou“, ale má i vlastní vývoj a ve které je zaměstnána spousta absolventů naší školy. Akce se vydařila a doufám, že přispěje ke zvýšení zájmu žáků o  studium technických oborů. Děkujeme všem, kteří pomáhali připravit a zrealizovat tuto exkurzi a těšíme  se na další spolupráci...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Exkurze v elektrárně Tušimice II.

DSC_0326

Dne 25.6.2014 se v rámci projektu”Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje” (r.č. projektu CZ 1.07/1.1.00/44.0005) se zúčastnilo 33 žáků SPŠ a VOŠ Chomutov a ZŠ Chomutov, Březenecká  odborné exkurze v nejmodernější tepelné elektrárně Tušimice II. skupiny ČEZ, a.s.

» FOTOGALERIE

V průběhu exkurze byli žáci formou přednášky a následující prohlídkou výrobních prostor elektrárny seznámeni s postupem výroby elektrické energie v tepelné elektrárně a jejím vlivem na životní prostředí.

PŘEČTĚTE SI VÍCE