Logická olympiáda – upozornění

Logická olympiáda

Dnes 20.10. a zítra 21.10. je poslední možnost pro zaregistrované žáky vyplnit on-line test logické olympiády.

Irina Tichá

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Okresní kolo ve stolním tenisu – 1. místo

10733390_969849829695553_520987722_n

Ve středu 15.10. 2014 se v nedalekých Údlicích uskutečnilo Okresní kolo ve stolním tenisu družstev středních škol Chomutovska a Kadaňska.

Naši borci po tuhém finálovém boji s chomutovskými gymnazisty (4:3) celkově zvítězili a zajistili si postup do krajského kola. Turnaje se účastnilo 7 týmů.

» FOTOGALERIE

Reprezentovali: Vojta Průša E4, David Drahota S3, Michal Štěpnička 2E. O pohodu v týmu  a taktiku se staral nehrající kapitán Láďa Krejčí A4. Všem těmto zmíněným borcům blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou sportovní reprezentaci školy.

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Projekt: Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje – ZŠ a MŠ Březno 14.10.2014

Cílem projektu je rozvoj a zvýšení kvality počátečního vzdělávání v oblasti přírodovědných a technicky zaměřených oborů.  Projekt je především zaměřen na propagaci, podporu a zkvalitnění vzdělávání žáků v Ústeckém kraji v návaznosti na aktuální požadavky potencionálních zaměstnavatelů, ale také na další rozvoj znalostí a dovedností žáků. Jedná se o komplexní podporu vzdělávání technického a přírodovědného směru.

» FOTOGALERIE

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/44.0005

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Školní kolo piškvorek

piškvorky

Dne 8. října se konalo školní kolo piškvorek. Kvůli velkému zájmu ze strany studentů byl počet omezen na 32 soutěžících. Systém hry pro 32 hráčů byl koncipován tak, že jedna prohra neznamenala konec pro soutěžícího, ale ten postupoval do dalších kol s těmi, kteří také zaznamenali jeden neúspěch. Z těchto vzešel vítěz B skupiny. Skupina A patřila těm, kteří nebyli ani jednou poraženi. Finále se účastnili vítězové obou skupin. Vítězem se jednoznačně stal Lukáš Kölbl ze třídy A3, který v turnaji neutrpěl ani jednu porážku. V oblastním kole, které se bude konat 5.11. 2014, bude naši školu reprezentovat v této soutěži 15 nejlepších hráčů…

Připravila Ing. Eva Weinfurterová

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Seminář

Dne 8.10.2014 se na naší škole uskutečnil v rámci projektu Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje seminář na téma školních vzdělávacích programů. Obsahem semináře byla koordinace ŠVP prezentovaných lektory SŠ a ZŠ s cílem zajistit výstupní klíčové znalosti a dovednosti žáka ZŠ a zvýšit jeho úspěšnost při studiu technických a přírodovědných oborů, především v oblasti informatiky. Semináře se jako host zúčastnil Ing. Jiří Chábera, manažer ECDL-CZ, který ve svém příspěvku nastínil lektorům možnosti využití ECDL konceptu ve vzdělávání na ZŠ.

» FOTOGALERIE

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Matematický seminář: “Logické spojky pod lupou”

Matematické kuriozity

Ve středu 22.10.2014 se od 14:30 hodin v učebně číslo 208 uskuteční, pro žáky prvních ročníků, dobrovolný seminář z matematické logiky. Cílem semináře je přidat “něco navíc” žákům zajímajícím se hlouběji o matematiku. Závazné přihlášky přijímá pan učitel Pohl v kabinetě matematiky (dveře číslo 210) do úterý 21.10.2014 10:45 hodin. Na seminář budete potřebovat pouze psací potřeby.

Na shledanou nad matematikou se těší,
Pohl Stanislav

PŘEČTĚTE SI VÍCE

STREET 2014 ANEB PREVENCE ZÁBAVNĚ

street-2014-aneb-prevence-zabavne-137

V pátek 3. října 2014 proběhla pod záštitou LINKSu (preventivní skupina Rady statutárního města Chomutova) v areálu školy ESOZ Na Průhoně sportovně vědomostní soutěž STREET 2014.
Soutěžící plnili vědomostní úkoly z oblasti protidrogové prevence, poskytování 1. pomoci, dopravní a ekologické výchovy. Našim žákům se dařilo především ve sportovních disciplínách – slaňování, jízdě na kole, střelbě. Obdivuhodný výkon podali na hasičském polygonu.

» FOTOGALERIE

Naši školu reprezentovala dvě družstva ve složení: Tereza Bartlová, Šarlota Dušková, Petr Bardovcy, Michal Petřík, Radek Sochor a Vojta Strauss. Fotodokumentaci a morální podporu zajišťoval David Kobzáň.
V konkurenci sedmi středních škol jsme skončili s 201 body na třetím místě, pouze s 2,5 bodovým rozdílem za pořáda...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Brněnský strojírenský veletrh 2014

BSV 2014

1.10.2014 v rámci projektu Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje žáci naší školy ze tříd S3, S4, E3 a žáci ZŠ Chomutov Březenecká navštívili společně s některými pedagogy Brněnský strojírenský veletrh 2014. Jde o  nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 500 vystavovatelů. Zastoupeny byly všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu, hlavním tématem veletrhu  byla průmyslová automatizace, prezentace měřící, řídicí, automatizační a regulační techniky zahrnující  všechny obory veletrhu.

» FOTOGALERIE

PŘEČTĚTE SI VÍCE