Vánoční turnaj ve florbale – vítězství Římanů 2E a novoroční poselství kabinetu TvS

DSCN2124

18.12. 2014 v odpoledních hodinách se uskutečnil tradiční Vánoční turnaj ve florbale žáků SPŠ a VOŠ Chomutov – soutěž třídních týmů. Zúčastnilo se 13 týmů, z toho jeden dívčí, který byl příjemným zpestřením turnaje. Z organizačních důvodů byla děvčata zařazena do předkola, ve kterém podlehla svým nekompromisním spolužákům z 2C. Děvčata v sestro – bratrovražedném boji podlehla těsně 0 :3, ale rozhodně nezklamala.

Dodatečně se omlouváme týmům, které se hlásily až po uzávěrce (byly dokonce 3). Z organizačních důvodů již nebylo možné jim vyhovět.

12 týmů bojovalo v tříčlenných skupinách, vítězové skupin postoupili do semifinále a následných bojů o medaile...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Krajské kolo v silovém čtyřboji – 1. místo – postup do celostátního finále

WP_20141217_008

Ve středu 17.12. 2014 cestovala výprava našich silných mužů do Teplic na Krajské kolo v silovém čtyřboji družstev středních škol. V referátu z okresního kola jsem se podrobně rozepsal o jednotlivých disciplínách. Teď to doplním pouze informací, že se jedná v podstatě o testování velmi všetranných silových schopností a dovedností dynamického charakteru. Až na tlaky činkou vleže se jedná o cviky s využitím vlastní váhy těla – shyby, vznosy, trojskok snožmý. Velmi náročné a opravdu velmi všestranné.

Naši chlapci opanovali okresní kolo naprosto suverénně, takže na krajské kolo odjížděli s určitými očekáváními, která se jim nakonec opravdu povedlo naplnit. Vítězství sice nebylo tak jednoznačné, neboť tým na druhém místě (borci z Ústí nad Labem) ztrácel pouhých 11 bodů v celkovém součtu...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Okresní kolo ve volejbale – 1. místo a postup do krajského kola

DSCN2092

Ve středu 17.12. 2014 se v Městské sportovní hale Chomutov uskutečnilo Okresní kolo ve volejbale chlapců a dívek. Již podle počtu zúčastněných škol je zřejmé, že úroveň dorosteneckého volejbalu na okrese notně upadá. V kategorii chlapců se zúčastnily pouhé čtyři školy (v kat.dívek pět). Nemohu nevzpomenout vyrovnaných mačů s chomutovskými gymnazisty z před dvou roků, kdy jsme v okresním kole zvítězili po tuhém boji o dva body v tie breaku, abychom následně zvítězili na všech dalších úrovních, včetně celostátního finále …. Také pamatujeme ročníky, kdy se účastnilo i deset mužstev a turnaje chlapců a dívek musely být organizovány každý zvlášť. A není to zase tak dávno.

To však neubírá našim současným reprezentantům, z nichž někteří tyto pro nás slavné okamžiky pamatují...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Zdravotní tělesná výchova

DSCN2066

Již třetím rokem na naší škole pracuje oddělení Zdravotní Tv, ve kterém pracují žáci s různými zdravotními oslabeními. Spolupráce s nimi je v drtivé většině velmi dobrá. Mnohdy jsou svým přístupem příkladem svým šťastnějším vrstevníkům, kteří se těší plnému zdraví.

Naše činnost je zaměřena zejména na kompenzační nebo-li vyrovnávací cvičení. Tento pojem zahrnuje cvičení posilovací, protahovací, dechová, zpevňovací aj. Také hrajeme různé průpravné hry i hry sportovní, vše samozřejmě s ohledem na zdravotní formu každého jednotlivce. Zhruba jednou do měsíce navštěvujeme Aquasvět Chomutov. Polovinu lekce věnujeme kondičnímu plavání a druhou relaxaci ve vodním prostředí s využitím výřivek apod.

Nespornou výhodou pro žáky i učitele je naprosté minimum hodno...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Projekt: Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje – ZŠ Na Příkopech 16.12.2014

SL738548

Cílem projektu je rozvoj a zvýšení kvality počátečního vzdělávání v oblasti přírodovědných a technicky zaměřených oborů.  Projekt je především zaměřen na propagaci, podporu a zkvalitnění vzdělávání žáků v Ústeckém kraji v návaznosti na aktuální požadavky potencionálních zaměstnavatelů, ale také na další rozvoj znalostí a dovedností žáků. Jedná se o komplexní podporu vzdělávání technického a přírodovědného směru.

» FOTOGALERIE

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/44.0005

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Okresní kolo ve florbalu – 2. místo

DSCN2062

Ve čtvrtek 11.12. 2014 se konalo Okresní kolo ve florbalu chlapců středních škol Chomutovska a Kadaňska. Akci již tradičně pořádalo chomutovské gymnázium, i tentokrát se organizátoři zhostili své role na výbornou. Přihlášených 10 mužstev bylo rozděleno do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým, první dva týmy potom postupovaly do semifinále.

» FOTOGALERIE

Naši chlapci obhajovali loňské prvenství. Měli jsme opět velmi silný tým, který skutečně sahal po obhajobě a postupu do krajského kola (vloni druzí v kraji). Ve finále nám však chyběl ten pověstný poslední krůček …

Jak se vše seběhlo. Naši byli nalosováni do skupiny A, která se odehrála v Městské sportovní hale Chomutov...

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Projektový den na SPŠ – 11.12.2014

SL738472

Dnes se na naší škole uskutečnil projektový den v rámci projektu “Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje”, číslo projektu CZ.1.07/1.1.00/44.0005. Naši školu navštívili v doprovodu svých vyučujících žáci z osmi základních škol z Chomutova a okolí. Prohlédli si odborné učebny a laboratoře a v součinnosti s našimi studenty si vyzkoušeli ovládat některé stroje a přístroje v demonstračních úlohách.

» FOTOGALERIE

PŘEČTĚTE SI VÍCE

“Svět je jedna globální vesnice” – poznamenali hosté z Kanady

beseda-aj-1

V úterý 9. 12. 2014 přijali naše pozvání dva hosté až ze vzdálené  Kanady – 30letý hokejový útočník Bryan McGregor společně s 31letým obráncem Brettem Skinnerem.
Oba profesionální sportovci s univerzitním vzděláním, kteří v současné době působí v místním hokejovém klubu, zajímavým způsobem zpestřili vyučovací hodinu anglického jazyka pro 4.ročníky.

» FOTOGALERIE

V rámci besedy, která se nesla ve velmi přátelském duchu, si mohli studenti vyzkoušet vlastní znalost anglického jazyka s aktivní možností komunikovat s rodilými mluvčími.
Naši hosté se snažili odpovědět na všechny otázky studentů, od srovnání životního stylu přes školský systém až po cestovatelské poznatky v době jejich působení v Kazachstánu či Švédsku.
Bryan a Brett natolik zaujali na...

PŘEČTĚTE SI VÍCE